سخن موسس

سخن را با شکر و سپاس پروردگار منان آغاز می کنم که مهربانانه، توفیق خدمتگزاری به فرزندان عزیزمان، کودکان و دانش آموزان را نصیب من کرده است.

اینجانب همواره بر این باور بوده ام که بزرگترین سرمایه مجتمع آموزشی غیر دولتی حضرت رقیه (س)، همکاران فرهیخته، اولیای فهیم و دانش آموزان کوشا و مستعد آن هستند که صمیمانه و بی ریا، این مجموعه را به "خانواده ای بزرگ تبدیل کرده اند.

            

   اینجانب و تمامی همکاران این مجتمع، خالصانه نهایت همت و تلاش خویش را به کار گرفته ایم تا رضایتمندی همه جانبه والدین و دانش آموزان عزیز را فراهم آوریم؛ تلاش ما نه تنها در امر آموزش دروس هر مقطع، بلکه در پرورش هوش هیجانی و شخصیت، قدرت تدبیر و تعامل اجتماعی، خود باوری و نیز آرامش و سلامت روان عزیزانمان بوده است. 

مهمترین بخش سخنم "سپاس" است.  قدردانی و سپاسم را تقدیم والدین عزیزو کادر محترم ، اداری آموزشی ، پرورشی این مجتمع می کنم که در تحولات و دشواری های راه خطیر آموزش و پرورش، همواره حضور گرمشان را در کنارم احساس نموده ام و دستان پر مهرشان را می فشارم.

 

  خاتمه سخنم، "امید" است؛ امید به این   که بتوانیم فرزندانمان را هر چه بیشتر و    بهتر به ثمر بنشانیم؛ بالنده و شکوفا کنیم؛ چرا که من بر این باورم که بالندگی و شکوفایی حق طبیعی یک فرزند است و من خود را در برابر این حق، مسئول

می دانم. امید به این که قادر باشیم توانمندی ساختن فردایی زیبا، پر شعف و قرین سلامت و آرامش را به  دانش آموزان عزیز بیاموزیم و خاطره ای شیرین از بهترین روزها و لحظه های زندگی را به آنان هدیه کنیم.

با اداي احترام : عصمت سبزه علی

 
 
خواص کنجد
دکتر حسین اکبری دکتر تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: کنجد گیاه یک ساله است که ارتفاع آن به یک متر می‌رسد. قسمتی که برای انسان قابل استفاده است دانه کنجد نام دارد.
 
کنجد به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان‌های فراوان می‌تواند به عنوان یک داروی ضدسرطانی مورد استفاده قرار گیرد.
 
اکبری اظهار داشت: کنجد به علت داشتن کلسیم فراوان از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند و باعث تقویت ضربان قلب می‌شود. اضطراب و اختلالات عصبی را کاهش می‌دهد و بی‌حالی و خستگی و بی‌حوصلگی را درمان می‌کند این دارو را در گذشته به علت خواص بسیار زیاد آن توصیه می‌کردند که روی نان‌ها، شیرینی‌ها و کلوچه‌ها پاشیده می‌شد.
 
وی تصریح کرد: این داروی گیاهی درد عضلانی را از بین می‌برد و در بهبود بیماری‌های رماتیسمی بسیار مؤثر است. همچنین برای آرام شدن گریه شبانه نوزادان مفید است. ماساژ بدن نوزاد با روغن کنجد می‌تواند بر روی حافظه، رشد مغزی و سیستم عصبی تأثیرات مثبت بگذارد. کنجد در کودکان دو برابر بزرگسالان باعث جلوگیری از بروز آلزایمر می‌شود.
 
وی در ادامه تصریح کرد: کنجد در جلوگیری از پیری زودرس نیز مفید است همچنین به دلیل داشتن املاح معدنی کلسیم، از بروز پوکی استخوان پیشگیری می‌کند. کنجد به علت دارا بودن عنصر مس موجب کاهش دردهای رماتیسمی می‌شود.
 
اکبری خاطرنشان کرد: کنجد دارای عناصری مانند منیزیم، آهن، فسفر، منگنز، روی و گروه ویتامین‌های B است و به علت دارا بودن خواص مختلف جلوی ریزش مو و چروکیدگی پوست صورت را می‌گیرد.
 
وی افزود: با توجه به خواص بسیار زیاد کنجد پیشنهاد می‌گردد از این داروی بسیار ارزشمند گیاهی روی تمام نان‌ها، شیرینی‌ها و کیک‌ها استفاده شود و مادران باردار و شیرده، بچه‌های مدرسه‌ای و دانشجویان آن را با عسل به عنوان داروی تقویت حافظه و افزایش قدرت سلول‌های ایمنی و افزایش رشد و نمو سلول‌های بدن جزو رژیم‌های غذایی روزمره قرار می‌گیرد.
 
 
 
 
حدیث روز
 
 
 
 
دیابت
یکی از حساس ترین بخش های بدن که در اثر این بیماری آسیب های جدی و گاه برگشت ناپذیر می بیند، چشم ها هستند؛ تاثیر دیابت بر چشم ها نیز مانند ماهیت ذاتی این بیماری، در مراحل اولیه بی علامت است و به همین دلیل پزشکان تاکید می کنند که دید خوب در بیماران دیابتی ملاکی بر سلامت چشم آنها نیست، زیرا در زمانی که بیمار به جهت داشتن دید خوب تصور می کند چشم هایش سالم هستند، دیابت در حال پیشرفت و تاثیر بر بخش های مختلف چشم به ویژه شبکیه است.
 
 
 
بر همین اساس چشم پزشکان همواره تاکید دارند که دیابتی ها در کنار معاینات دوره ای و بررسی میزان قندخون خود، لازم است معاینات چشم پزشکی را نیز انجام دهند.
 
 
 
دکتر 'علی اصغر احمدراجی' متخصص چشم پزشکی و فلوشیپ ویتره و رتین مراجعه به موقع دیابتی ها به چشم پزشکان را حتی اگر هیچ مشکلی بینایی نداشته باشند، ضروری دانست و گفت: هر فرد مبتلا به دیابت از بدو تشخیص بیماری باید معاینات چشم پزشکی را نیز انجام دهد؛ در صورتی که چشم او مشکلی نداشت، باید به تشخیص پزشک شش ماه یا یک سال بعد، این معاینات را دوباره انجام دهد اما اگر مشکلی در چشم او مشاهده شد، باید ماهی یک بار تحت معاینات کامل چشم پزشکی قرار گیرد.
 
 
 
وی در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با تاکید بر اینکه دیابتی ها باید آسیب های ناشی از دیابت بر چشم ها به ویژه نابینایی مطلق را جدی بگیرند، اظهار کرد: آمارهای جهانی نشان می دهند که در دیابت نوع یک حدود 3.6 درصد مبتلایان و در دیابت نوع 2 حدود 1.6 درصد مبتلایان، دچار نابینایی مطلق می شوند.
 
 
 
این آمارها نشان از اهمیت موضوع دارد و اینکه بیماران دیابتی و پزشکان معالج آنها باید تا چه اندازه به عوارض ناشی از دیابت به ویژه عوارض چشمی آن توجه داشته باشند.
 
 
 
به نظر می رسد یکی از راه های پیشگیری از بروز این عوارض خطرناک که به شدت کیفیت زندگی بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد، افزایش سطح آگاهی بیماران، خانواده ها و اطرافیان آنها و به ویژه پزشکان معالج است؛ بیماران نباید بیماری خود را کم اهمیت بدانند و پزشکان معالج این بیماران نیز باید توصیه های لازم را به آنها ارایه دهند و یکی از توصیه های آنها مراجعه به موقع به چشم پزشکان باشد.
 
 
 
به گفته کارشناسان، در گذشته از دیابت به عنوان 'مرض قند' نام برده می شد و بر همین اساس بیماران دیابتی تصور می کردند که اگر میزان مصرف روزانه قند را کاهش دهند، بیماری خود را کنترل کرده اند و همین ذهنیت اشتباه در مورد این بیماری پیشرونده، سبب افزایش میزان مبتلایان به این بیماری در سطح جهان و به ویژه در کشور ما شده است به گونه ای که آمار از ابتلای نزدیک به 400 میلیون نفر در جهان و بیش از هفت میلیون نفر در ایران به این بیماری خبر می دهد و گفته شده است که تنها در دو سال گذشته، شمار افرادی که بیماری در آنها تشخیص داده شده است، 4.4 درصد افزایش یافته و تا سال 2035، این رقم به 55 درصد می رسد.
 
 
یکی از پیامدهای خاموش و بی علامت بودن دیابت، بی اطلاعی بیماران از بیماری خود است به طوری که گفته می شود نیمی از جمعیت دیابتی های کشور، از بیماری خود اطلاعی ندارند و به همین دلیل بیماری آنها در مراحل پیشرفته و پس از بروز علایم جدی مانند مشکلات چشمی مشخص می شود و در این زمان است که بیمار با شکایت از مشکلاتی مانند تاری یا افت دید به پزشک مراجعه می کند.
 
کارنامه
بازبینی نمرات در سایت همگام
دانش آموزان مقطع متوسطه اول به اطلاع می رساند :

کارنامه
قابل توجه اولیای پایه های 4 تا 6
 
 
لغت نامه

 
تاریخ و ساعت
دوشنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۷
10 دسامبر 2018

 
وضعیت آب و هوا


 -  ° 

جزئیات
 
 
 
جشن شروع سال تحصیلی 97-98
 
اخبار/مقالات
برگزاری انتخابات دانش آموزی
انتخابات شورای دانش آموزی در مدرسه در دو مقطع ابتدایی و متوسطه به صورت جداگانه  با حضور فعال دانش آموزان برگزار گردید ودر نهایت اسامی منتخبین به شرح زیر اعلام شد :
 
مقطع ابتدایی                                                           مقطع متوسطه
   فاطمه رحمتی                                                         غزل محمدی پور
هلیا بولحسنی                                                          سوفیا وفایی
    ستایش کیایی                                                         الناز ولی زاده
        آوا خالقی                                                           روژینا یوسفیان
         بهار سیفی                                                           رضوانه فرخی
                                                                                                                                                                                              آناهیتا زهدی

افتخار آفرینانی دیگر

دیروز شاد بودیم به تلاشمان                            امروز شادتر به موفقیتمان

  پذیرفته شدن دانش آموزان

 

 

پریا شهبازی و پانته آ همتی از پایه ششم در مدارس تیزهوشان

به دختران پرتلاشمان ، خانواده های محترمشان و همکاران کوشاو گرامی تبریک عرض می نمایم.

همچنین پذیرفته شدن دانش آموزان مهشاد طاهری  و مهرآسا جمال نژاد از پایه نهم  در آزمون مدارس نمونه دولتی را به دانش آموز ان کوشا ، خانواده های محترم و همکاران عزیز ودلسوزتبریک ویژه عرض می نمایم.
مدیر وموسس : عصمت سبزه علی
 
 
 
 
نفرات برتر آزمون پیشرفت تحصیلی
 
 
 
نفرات برتر آزمون
پایه اول:
نفر اول:
نفر دوم :
نفر سوم:
پایه دوم :   
 نفراول:                                        
 نفردوم :
نفر سوم :
 پایه سوم :  (مهر)                              
نفر اول:زهرا دیه جی
نفرات دوم:ترنم صابری
نفر سوم: میشانه اکبرزاده
 
 
 
پایه چهارم:(مهر)
 
نفر اول:محدثه قلی پور
نفر دوم: ملیکا شریف نسب
نفر سوم :پارمیدا عاشورنیا
 
پایه پنجم:(آبان)
نفر اول: زهرا رستمی
نفر دوم: نرگس سعید پور
نفر سوم : ستایش کیایی
پایه ششم:(آبان)
نفر اول:هلیا بولحسنی
نفر دوم:پارمیس عبدالله زاده
نفر سوم :سپیده حقانی
                                   آبان  ماه
 
پایه هفتم :
 
 
نفر اول :   هلنا رشادت                                
نفر دوم:    فاطمه عباسیان                     
نفر سوم :   زهرا ملازینلی                                           
 
 
 
 
پایه هشتم :
 
                             
نفر اول :   عسل سلطانعلی                             
نفر دوم :  سارا نوبرزنجان                   
نفر سوم :    زهرا حسن زاده                           
پایه نهم :
 نفر اول : نورا قائمی
  نفر دوم:آناهیتا زهدی
  نفر سوم:آیلار نادری
 
 
جشن نیمه شعبان ،روز معلم و پایان سال
 
جشن الفبا
 
 
 
اولیای محترم علاوه بر این سایت ، در سایت
 
و آدرس کانال تلگرام:
roghayyesch@
 
 
اخبار/مقالات
افتخارآفرینان
  
دانش آموز : روژینا مایلی از پایه چهارم
کسب رتبه اول در مسابقات قرآن مجید در منطقه
 
دانش آموز: مها منتظری از پایه سوم
  کسب رتبه اول در مسابقات شنا در منطقه و بدست آوردن دو مدال طلا
 
 
دانش آموز :مارال نوبرزنجان از پایه اول
کسب رتبه اول در مسابقه نقاشی در منطقه
 
 
دانش آموز:آوا مقدم از پایه ششم
کسب رتبه اول در مسابقه نقاشی در منطقه
 
 
دانش آموز: آتنا فرجی از پایه هفتم
کسب رتبه اول در مسابقه معرق در منطقه
 
 
دانش آموز: سیده مریم سید نظری از پایه نهم
کسب رتبه اول در مسابقه مصباح الهدی در منطقه
 
 
دانش آموز: فاطمه نورانی از پایه هشتم
کسب رتبه اول در آزمون های پیشرفت تحصیلی
 
 
رابه همکاران و دانش آموزان واولیای گرامی 
تبریک عرض  می نماییم .
مجتمع آموزشی غیر دولتی حضرت رقیه (س)
 

کسب مقام دوم در ازمون مرات در استان البرز
کسب رتبه  دوم در استان البرز  درآزمون های پیشرفت تحصیلی  را
 
به دانش آموزان کوشا ، همکاران محترم و اولیای گرامی
تبریک عرض می نماییم .
 
افتخارات مجتمع آموزشی غیردولتی حضرت رقیه (س)

 

 • داراي امكانات و فضاي آموزشي مناسب و جذاب  به مساحت 2000 متر مربع
 •  
 • استفاده از محتواهای الکترونیکی  جهت تدريس
 •  
 • مجهزبه  آزمايشگاه علوم و ریاضی و کتابخانه مجزا
 •  
 • كسب مقام برتر در مسابقات علمي،هنري،ورزشي  در سطح منطقه و استان
 •  
 • راه يافتن دانش آموزان به مدارس ​ استعدادهاي درخشان  ونمونه دولتی
 •  
 • داراي رتبه برتر در سطح مدارس ناحيه 2 كرج
 •  
 • سرويس اياب و ذهاب به تمام نقاط شهر و استان
 •  
 • ارائه خدمات مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی
 •  
 • برگزاري آزمون هاي پيشرفت تحصيلي و تيزهوشان
 •  
 • برگزاري اردوهاي متنوع علمي ،تفريحي و زيارتي
 •  
 • برگزاری آزمون های تیمز و پرلز
 •  
 • دارای یک دهه سابقه درخشان در گرو سی سال تجربه در مقاطع پیش دبستان ، دبستان ، متوسطه وآموزشگاه زبان های خارجی

                                  

                         

 

 
تصاویری از فضاها و فعالیت های آموزشی ، پرورشی و اداری مجتمع
 
تعداد بازدید کنندگان
امروز
دیروز
ماه جاری
امسال
مجموع
 
تصاویر مانور زلزله
 
اخبار/مقالات
برندگان مسابقات منطقه ای
  
کسب رتبه سوم در سطح منطقه درمسابقه خط تحریری را به
دانش آموز عزیزریحانه خانه زاد یزدی
تبریک عرض می نماییم.
 

کسب رتبه سوم در مسابقات آغازین منطقه
کسب رتبه سوم در مسابقات ورزش آغازین
در سطح منطقه
را به دانش آموزان گرامی تبریک عرض
می نماییم .

افتخاری دیگر

کسب رتبه توسط دانش آموزان درمقطع متوسطه در المپیاد علوم و ریاضی در سطح منطقه رابه دختران توانمند و خانواده های همراه و بزرگوارشان از صمیم قلب تبریک می گوییم.