مجتمع آموزشی غیر دولتی حضرت رقیه (س)
   
 
 
 

   آیین نامه انضباطی و تربیتی مجتمع آموزشی غیردولتی دخترانه  حضرت رقیه(س)

 

در صورت حضوری بودن

در نظام آفرینش انسان تنها موجودی است که مسئول و مکلف شده است، لذا ضرورتا توانایی مسئولیت نیز در فطرت او نهفته است.مسئولیت پذیری رابطه انسان را به خود، اجتماع و خداوند شکل می دهد و سبب رشد و پرورش هماهنگ او می گردد و این همان چیزی است که ما برای پرورش فرزندانمان به آن نیازمندیم.

رعایت انضباط یکی از عوامل مقبولیت فرد در نظر دیگران است که این امر ضمن ایجاد اعتماد به نفس ، امنیت خاطر و شادی و آرامش روح ، یک مسئله اجتماعی است که منجر به حفظ حدود مقررات در خانه، مدرسه و جامعه می گردد. لذا انتظار داریم با عنایت هر چه دقیق تر به نکات زیر محیطی مناسب برای پرورش عزیزانمان فراهم کنیم.

 

1- ساعت کار مجتمع : مقطع دبستان/پایه های اول تا سوم از 7:45 تا 13:30 و پایه های چهارم تا ششم  از 7:45 الی 13:30 و مقطع دبیرستان از 7:45 الی 14 تعیین شده است، از آنجایی که یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش روحیه نظم و انضباط می باشد. دانش آموزان بایستی راس ساعت مقرر در کلاس حضور داشته باشند.

2- چنانچه دانش آموزی به عللی نتواند در ساعت مقرر در مدرسه حضور یابد، علت غیبت یا تاخیر در ساعات اولیه همان روز توسط ولی بصورت تلفنی یا حضوری به اطلاع دفتر مدرسه برسد.

3- پیش از پایان کار مدرسه به هیچ وجه اجازه خروج از مدرسه داده نمی شود. لطفا در این زمینه با مدرسه همکاری نمایید مگر در موارد استثنایی. بنابراین درخواست مرخصی برای فرزندتان ننمایید.

4- بر نامه مدرسه طوری تنظیم شده است که غیبت یک روزه دانش آموز تاثیر بسزایی در وضع تحصیلی وی خواهد داشت و جبران غیبت به نحو مطلوب تقریبا امکان ناپذیر است.

5- در صورت غیبت فرزندتان خواهشمندیم مراتب را از ساعت 7:30 الی 8:30 با شماره تلفن های 09125663376  به اطلاع مدرسه برسانید.

6- نظارت مستمر بر امور تحصیلی فرزندان موجب پیشرفت آنهاست.  چنانچه هنگام نظارت، مطالبی به نظرتان رسید، پس از مشورت با مربیان به مورد اجرا بگذارید. در ضمن برای هماهنگی و اتفاق نظر با اولیاء در مدرسه حضور یابید و در جریان وضع تحصیلی و اخلاقی فرزندتان قرار بگیرید.

 

7- پاسخ مثبت به دعوتنامه هایی که جهت شرکت در جلسات آموزشی و تربیتی ارسال می گردد و حضور به موقع و منظم و فعال شما در جلسات می تواند در پیشرفت و بهبود وضع تربیتی و آموزشی دانش آموز موثر باشد.

8- خواهشمند است که قبل از تنظیم برنامه مسافرت برای فرزندتان با اولیاء مدرسه تبادل نظر بفرمایید.

9-از رفتن به درب کلاس ها  خودداری فرموده و در صورت اضطرار به دفتر مدرسه مراجعه فرمایید.

10- اگر فرزند شما از سرویس استفاه نمی کند برای بردن فرزند خود راس ساعت اعلام شده اقدام فرمایید تا فرزندتان خسته نشود.

11- چنانچه خسارت و زیانی از طرف فرزندتان متوجه اموال مدرسه یا دیگر دانش آموزان شود، در صورتی که با تشخیص اولیاء مدرسه فرزند شما مقصر باشد، پس از اطلاع بلافاصله آن را جبران نمایید.

12- با نوشتن نام دانش آموز روی وسایل تحصیلی و لباس او از مفقود شدن ا عوض شدن آن ها جلوگیری کرده و موجبات تشویش خاطر فرزندتان را از بین ببرید.

13- شرکت در جلسات مجمع عمومی ، جلسات آموزشی و خانواده به جهت اهمیت موضوعات مطروحه موجب امتنان خواهد بود.

14- چنانچه فرزندتان به دلیل بیماری غایب باشد تا بهبودی کامل جهت جلوگیری از سرایت بیماری به دیگران حضور پیدا نکند و پس از بهبودی کامل به مدرسه مراجعه نماید.

15- مراقبت برای استفاده دانش آموز از رسانه های صوتی و تصویری ضروری است و چنانچه مشاهده گردد دانش آموزی به استفاده یا تعریف فیلم های نامناسب مبادرت ورزد این نوع رفتار در دستور کار شورای تربیتی مدرسه قرار خواهد گرفت و در صورت عدم توجه اولیاء می تواند موجب عدم پذیرش وی شود.

16-نحوه پوشش ظاهری :فرم خاص مدرسه ،کفش ساده و جوراب مناسب 

17-ممنوعیت آوردن اشیای غیر آموزشی در محیط مجتمع از قبیل همراه نداشتن جواهرات ،لوازم آرایشی ،موبایل ،فلش ،رم ،هندزفری ،هدفون ،سی دی ،عکس خانوادگی و ساعت هوشمند 

 

                                                                           مجتمع آموزشی غیردولتی حضرت رقیه(س)